Skip to main content

Cena přestavby LPG

Od 9.6.201423 března, 2017Přestavby na LPG

Jaká je cena přestavby na LPG? Tato otázka je z pochopitelných důvodů na prvním místě u drtivé většiny zájemců o úpravu vozidla na možnost jezdit na LPG a tím pádem o

LPG tankování

40-50% levněji než na benzín. Velmi málé procento zákazníků kteří poptávají provedení přestavby svého vozidla na alternativní pohon LPG se zajímá o to jaký systém mu nabízíme a proč, zda je pro jeho vůz vhodný a jestli je ten systém lpg schopen dlouhodobě  spolehlivě fungovat, případně zda za pár let jeho fungování bude pro daný typ zařízení LPG zajištěn profesionální servis a jestli budou k sehnání případně potřebné náhradní díly. Na takovéto otázky se zpravidla ptají zákazníci, kteří již mají nějakou zkušenost s provozem vozidla na LPG a bohužel velmi často negativní zkušenost se situacemi z nichž vyplývají výše uvedené otázky na montážní firmu. Zákazníci kteří tuto zkušenost nemají – a těch je většina, zajímá pouze nejnižší cena přestavby LPG.

 Proč si dát velký pozor na podezřele nízké nabídky ceny za přestavbu na LPG ?

V dnešní době, kdy většina z nás obrací každou korunu dva krát než jí za něco vydáme, se nemůžeme divit, že zákazníci hledají co nejnižší cenu a na ostatní hlediska nekladou takový důraz. Zkrátka cena rozhoduje. A to může být velmi často kámen úrazu. V oboru přestaveb vozidel na LPG působí veliké množství „montážních firem“ respektive živnostenských jedinců, kteří získali živnostenské oprávnění na přestavby vozidel na LPG, ale například vůbec nevědí jak funguje sekvenční vstřikování moderního zážehového motoru obecně. Natož aby znali detaily jednotlivých typů a systému u různých značek či typů motorů nebo vozidel, či dokonce měli nějaký pojem o diagnostice elektronických systémů současných vozidel.

Jak je to možné?

Živnost přestavby vozidel na pohon LPG není totiž tzv. vázaná, ale tzv. volná. To znamená, že pokud má zájemce základní vzdělání a čistý trestní rejstřík, vydá mu živnostenský list na přestavby LPG živnostenský úřad bez problému. Paradox je, že pokud bude chtít třeba jen měnit olej v motoru, potřebuje na tento úkon živnost vázanou, kterou je servis silničních motorových vozidel. Pro tuto živnost již musí být minimálně vyučen automechanikem, musí mít doloženu praxi atd.

Pečlivě vybírejte firmu pro Vaší přestavbu na LPG – zjistěte si reference – vyplatí se to !

Přestavbou na LPG provádí montážní firma vysoce odborný zásah do emisního systému vozidla který může mít při nedostatečné odbornosti pracovníka provádějícího tuto montáž nepříznivé následky pro předmětné vozidlo a následně i pro kapsu zákazníka.

Zde je několik odkazů na prověřené montážní firmy, které mají zkušenosti s přestavbami na LPG, účastní se pravidelně odborných školení a workshopů, takže mají přehled o aktuálním dění v oboru přestaveb vozidel na plyn. U nich určitě nenaletíte!
Partnerská síť LPGPROFI